Moda,Sukienki

Wygodne i komfortowe sukienki na specjalne okazje

2014-09-09
Wiele sytuacji, z którymi się stykamy w naszym życiu wymaga od nas pewnego podkreślenia ich rangi. Najczęściej staramy się to robić za pomocą eleganckiego stroju, odpowiednich manier, odpowiedniego nastroju. Czasem jednak nazbyt elegancki strój nie pasuje do okazji i szukamy czegoś pośredniego - stroju wygodnego i komfortowego, lecz jednocześnie nieco odświętnego i eleganckiego, dzięki któremu moglibyśmy podkreślić stosowność sytuacji. Właśnie z takich powodów powstały pierwsze sukienki koktajlowe, które miały półoficjalny charakter i świetnie nadawały się do różnych sytuacji towarzyskich - spotkań z chłopakiem czy też przyjaciółmi.

Obecnie wygodne sukienki koktajlowe są popularnym rodzajem kobiecego stroju, wybieranym przede wszystkim przez osoby młode, które pragną czuć się swobodnie i elegancko jednocześnie. Sukienki koktajlowe mają zazwyczaj długość medium, czasem można znaleźć modele odrobinę krótsze lub odrobinę dłuższe. Ich kolorystyka na ogół utrzymana jest w klasycznej palecie, zarezerwowanej dla eleganckich sukienek. Znajdziemy więc na przykład koktajlowe sukienki w odcieniach beżu, brązu, szarości, bieli czy delikatnych pastelach.

Jeśli chodzi o krój i fason, to podobnie jak w przypadku sukienek eleganckich często mamy do czynienia z kreacjami jednoczęściowymi, pozbawionymi zbędnych dodatków czy ornamentyki. Proste, klasyczne wzory, dyskretne i oszczędne ozdoby. W przypadku wygodnych sukienek koktajlowych jednym z najważniejszych ich aspektów jest oczywiście komfort użytkowania, a ten osiągamy przede wszystkim dzięki odpowiedniemu połączeniu materiałów oraz specyficznemu krojowi sukienek koktajlowych. Warto mieć w swojej szafie takie wygodne i jednocześnie eleganckie sukienki na nieco mniej oficjalne okazje.

Beata (Beti)