modne legginsy

Jak nosić legginsy?

2014-09-17

Dzisiejsze legginsy jakie znamy zostały po raz pierwszy spopularyzowane na przełomie lat 70 i 80 ubiegłego wieku. Co rusz powracają one do trendów danego sezonu, jednak zasady odnośnie tego jak łączyć legginsy z innymi częściami garderoby pozostają niezmienne.
Należy zawsze pamiętać że legginsy to nie spodnie. Dlatego powinny występować w zestawieniu jedynie z dłuższymi bluzkami, swetrami, tunikami, ewentualnie sukienkami.
Transparentne legginsy, spod których prześwituje bielizna, zawsze są w złym guście, podobnie jak modele sięgające długością jedynie do kolan.
Ciemny kolor i gładki materiał pomoże w optycznym wyszczupleniu ud. Jeżeli posiadamy dość masywne nogi, lepiej jest zrezygnować z wzorzystych legginsów. Te z kolei mogą śmiało nosić posiadaczki smukłych nóg.
Klasyczne legginsy najczęściej występują w kolorze czarnym. Natomiast modne legginsy projektowane są w różnych kolorach i wzorach. Nie bójmy się zabaw z modą i korzystajmy z pomysłowości projektantów wybierając się na zakupy po kolejną parę legginsów.