pasy do pończoch

Rola pasu do pończoch

2014-09-13

W przeszłości pas do pończoch był elementem, który pomagał podtrzymać pończochę we właściwym miejscu. Z czasem zaczął być wypierany przez rajstopy oraz pończochy samonośne. Ewoluował również jego wygląd, gdyż z pewnego rodzaju gorsetu zmienił się w delikatną i kobiecą przepaskę na biodra. Dzisiaj jest to część bielizny, która przede wszystkim podkreśla kobiece atuty: uwypukla linię bioder oraz unosi pośladki.
Obecnie pas do pończoch występuje w wielu odsłonach. Jako wąski pasek służy on jedynie do ozdoby i podtrzymania pończoch. W formie minispódniczki, pozwala zakryć mankamenty figury takie jak wystający brzuch, duże uda czy obfite biodra. Pasy do pończoch mogą również występować w formie gorsetu, jako bielizna wyszczuplająca, która pomaga uzyskać ładne i widoczne wcięcie w talii.

Nietrudno jest znaleźć ładne i ozdobne modele pasów do pończoch. Występują one w szerokiej gamie kolorystycznej, od białego, aż po kolory rozbudzające wyobraźnię. Ozdoby, które towarzyszą im najczęściej to hafty, koronki oraz toczki.