Bielizna sportowa - jak ją dobrać?

2014-11-29
Każda kobieta wie, że odpowiednio dobrana bielizna to podstawa! Dlatego trzeba o niej pamiętać także podczas uprawiania sportu, nie może to być jednak bielizna jaką nosimy na co dzień, musi to być specjalna bielizna sportowa! Dlaczego? Gdyż tylko ona gwarantuje maksymalny komfort.

Weźmy na przykład jazdę na rowerze, czyli sport, który uprawia amatorsko coraz więcej osób. Dodatkowo, zwłaszcza w miastach, rower staje się coraz częściej wybieranym środkiem transportu docenianym za jego małe rozmiary i łatwość użytkowania. Jazda na jednośladzie jest dosyć męcząca i łatwo się spocić na dłuższych trasach. Dodatkowo, jeżeli droga nie jest idealnie równa, to jadąc na rowerze narażonym jest się na wstrząsy. Ubierając na przejażdżkę rowerową niewygodną bieliznę można się narazić na obtarcia, odparzenia i ogólny dyskomfort. Specjalna bielizna rowerowa rozwiązuje ten problem, ponieważ jest odpowiednio wyprofilowana i dopasowana, gwarantuje oparcie w miejscach gdzie jest ono najbardziej potrzebne, a dodatkowo odprowadza wilgoć na zewnątrz, dzięki temu skóra pozostaje sucha nawet podczas intensywnego treningu.

Ceny bielizny rowerowej są zazwyczaj trochę wyższe od cen normalnej bielizny, ale na pewno opłaca się dopłacić. Odpowiednio prana bielizna sportowa posłuży przez wiele lat, a komfort noszenia na pewno będzie o wiele lepszy!