Na co zwracać uwagę wybierając odzież kompresyjną?

2015-01-19

Rosnące zainteresowanie odzieżą kompresyjną sprawia, że coraz rzadziej zastanawiamy się nad tym, czy rzeczywiście warto jest w nią inwestować. O wiele bardziej ciekawi nas to, jak dokonać najlepszego wyboru.

Specjaliści uważają, że nie jest to zadanie skomplikowane, nawet oni przestrzegają jednak przed kilkoma pułapkami. Najważniejsza związana jest z samą zasadą działania odzieży kompresyjnej, która wykorzystuje stosowaną także w medycynie zasadę zmiennego ucisku. Aby odzież taka działała zgodnie z oczekiwaniami kupującego, musi być doskonale dopasowana tak, aby ściśle przylegała do ciała. W praktyce oznacza to, że nie ma mowy o zakupie odzieży używanej albo takiej, której rozmiar nie odpowiada naszym potrzebom.

Pewne kontrowersje może również budzić koszt zakupu opasek, skarpet i koszulek, nie da się bowiem ukryć, że odzież kompresyjna jest dość droga. Wiele osób dąży do znalezienia tańszej alternatywy dla markowych produktów, decydując się na taki krok warto jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności. Nie brakuje firm, które wykorzystują zainteresowanie rozwiązaniami tego typu tylko po to, aby sprzedawać ich imitacje.