Biegi zimą: wybieramy spodnie dla biegaczy

2015-02-17

Bieganie to sport, który bez wątpienia ma wiele zalet. Zwolennicy tego typu aktywności fizycznej nierzadko oddają się jej bez względu na porę roku. Choć chłodne wieczory i mroźne poranki niespecjalnie sprzyjają wychodzeniu z domu, coraz więcej osób przekonuje się do energetyzujących przebieżek. Jak skompletować zimowy strój do biegania? Odpowiedź znajdziemy w tym artykule!

Specjalna odzież sportowa to nie moda ani fanaberia - przy uprawianiu jakichkolwiek sportów zimowych nietrudno o przeziębienie się. Źle dobrane ubranie może również prowadzić do wychłodzenia kończyn, a w konsekwencji np. do przewlekłych chorób stawów. Każdy z nas ma więc świadomość, że dobrze jest wybrać odpowiednie spodnie do biegania, tak by na mroźnym powietrzu czuć się jak ryba w wodzie.

Spodnie dla biegacza, a może legginsy? Wybór należy do ciebie!
O ile panie chętnie wyruszają w trasę w popularnych getrach, o tyle nie każdemu przedstawicielowi płci brzydszej tego typu garderoba przypadnie do gustu. Legginsy bowiem wyglądają dość niemęsko, a nawet komicznie. Spodnie przypadną do gustu nie tylko panom, którzy dopiero zaczynają przygodę z bieganiem i wstydzą się paradować w dziwacznych getrach. W sklepach sportowych jest tak wiele modeli odzieży tego typu, że mężczyzna o dowolnym typie sylwetki znajdzie ubranie, w którym będzie nie tylko czuć się, ale i wyglądać naprawdę dobrze.