Wybór szlafroka damskiego

2015-06-23

Na rynku wybór szlafroków damskich jest ogromny. Dostępne są w wielu rozmiarach, fasonach, kolorach, wykonane z najróżniejszych materiałów. O ile kobiety z reguły wiedzą jakiego szlafroka potrzebują, o tyle osoby, które chcą kupić go na prezent mogą mieć w tej kwestii pewne problemy.

Żeby wybrać idealny szlafrok damski należy znać rozmiar obdarowywanej osoby. Szlafrok może być minimalnie za duży, nigdy jednak za mały.

Kolejną rzeczą jest ustalenie przeznaczenia garderoby. Czy ma być to szlafrok do noszenia na co dzień czy lekki koronkowy szlafrok na specjalne okazje.

Jeżeli wybierany szlafrok ma posłużyć do noszenia na co dzień, należy sprecyzować na jaką porę roku ma być on przeznaczony. Szlafrok na lato powinien być z reguły krótszy i wykonany z cieńszego materiału. Dobrze, kiedy materiał jest przewiewny i umożliwia skórze swobodne oddychanie.

Szlafroki damskie dedykowane na zimę powinny przede wszystkim zapewniać ciepło. Jeżeli będą używane po kąpieli powinny być również uszyte z materiału, który będzie łatwo wchłaniał wodę. Uniwersalne szlafroki na chłodniejsze dni powinny być dłuższe i wykonane z miłych w dotyku, puchatych materiałów, co dodatkowo zwiększy komfort ich użytkowania.