Jak kupić oryginalne Nike Roshe Run?

2016-06-23

Buty marki Nike od kilkunastu lat są bardzo popularne i dużo osób widzimy na ulicach właśnie w obuwiu tej firmy. Jednak jak coś jest drogie i popularne, to jest też chętnie podrabiane i sprzedawane tanio. W tym roku hitem jest model Nike Roshe Run, ale i on nie uniknął tanich prób podrobienia. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, zanim kupimy te buty w super mega niskiej cenie.

Po pierwsze najlepiej jest kupić buty w autoryzowanym sklepie stacjonarnym. Po drugie kupując w internecie również warto kupować w sprawdzonych sklepach mających prawo sprzedawać buty Nike. Po trzecie okazje cenowe, gdzie nowe buty kosztują połowę tego, co te ze sklepu odpadają całkiem. Także aukcje, gdzie ktoś twierdzi, że nie ma paragonu i pudełka są podejrzane, bo podróbki właśnie bardzo często sprzedawane są bez oryginalnego opakowania.

W podrobionych butach bardzo często znaczek Nike jest prześwitujący. W oryginalne malowanie jest pełne. Ponadto metka na zapiętku albo nad sznurówkami może odstawać za mało albo może wcale jej nie być. Także metki w środku informujące o rozmiarze mogą się różnić. Oryginalne buty mają przeszyty znaczek mniej więcej na wysokości 1/3. W podróbkach często przeszycia nie ma. Warto obejrzeć sobie dokładnie oryginał, nawet jeśli cena nam nie pasuje i dopiero potem szukać tańszych butów.