Jak nosić leginsy?

2016-08-21

Dla wielu kobiet leginsy to obowiązkowy element garderoby. Jednak, aby dobrze w nich wyglądać trzeba także umieć je nosić. Na rynku wybór jest bardzo szeroki, ale nie wszystkie leginsy damskie pasują do każdego typy figury i nie na każdą okazję.

Najprościej leginsy jest zestawić z tuniką. Musi być ona jednak na tyle długa, aby zasłonić pośladki i biodra. Leginsy to bowiem nie spodnie. Krótsze modele należy połączyć raczej ze spodniami typu rurki. Do tuniki warto założyć pasek, który ładnie zaakcentuje talię. Leginsy damskie są dość obcisłe więc najlepiej prezentują się z luźniejszą górą. Dobrze prezentują się zarówno ze szpilkami, jak i klasycznymi balerinkami.

Kobiety o filigranowej sylwetce powinny jednak uważać. Tunika w ich przypadku nie może być dłuższa niż do połowy uda. W przeciwnym wypadku będzie wyglądać raczej jak sukienka. Figurę wydłużą modele jednokolorowe o prostym kroju. Z kolei panie nieco wyższe muszą szukać dłuższych tunik. Zbyt krótkie dodatkowo dodadzą kilku centymetrów.

Leginsy doskonale prezentują się w zestawieniu z płaskimi butami np. lakierkami lub balerinkami. Natomiast wysokie buty dodatkowo wydłużą nogi, zwłaszcza w przypadku leginsów sięgających do połowy łydki.