O znaczeniu bielizny

2016-12-02

Yups bielizna damska to jedna z najbardziej newralgicznych części kobiecej garderoby. Odpowiada bowiem zarówno za względy higieniczne, jak i pełni istotną funkcję w codziennym ubiorze. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że jej rola wizualna nie jest aż tak znacząca, z uwagi na to, iż jest niewidocznym elementem ubioru. To jednak tylko pozór.

Odpowiedni dobór bielizny damskiej może w bardzo znaczący sposób wpłynąć na wymodelowanie sylwetki, co w szczególności widać na przykładzie biustu. Stanik w złym rozmiarze będzie bowiem piersi niepotrzebnie rozpłaszczał lub wypchał, co da niezbyt miły dla oka efekt. Podobnie rzecz wygląda z majtkami, które trzeba dobierać do konkretnej stylizacji stroju, a dokładniej do jego dolnej części, tak aby niepotrzebnie nie odznaczały się i nie przyciągały w ten sposób uwagi. Można zatem powiedzieć, że nawet najlepsza stylizacja może zostać zepsuta przez niefortunny dobór odzieży spodniej.

Dużą rolę pełni też komfort użytkowania bielizny, na co w bezpośredni sposób wpływa - oprócz rozmiaru - również krój konkretnego modelu oraz materiał z jakiego został wykonany. Zdecydowanie godne polecenia są te wykonane z materiałów naturalnego pochodzenia, a więc przede wszystkim bawełny lub jedwabiu, gdyż zapewniają one dobrą cyrkulację powietrza zapobiegając w ten sposób nadmiernemu nagrzewaniu się skóry.