Longboard, fishka, cruiser - czym różnią się od siebie deskorolki?

2017-04-26


Z deskorolkami jest podobnie jak z rowerami czy nartami. Niby z pozoru jest to taki sam sprzęt, jednak zależnie od docelowego przeznaczenia poszczególne modele mogą różnić się od siebie i to znacznie. Tak jak wśród rowerów wyróżnić można górale i szosówki, wśród nart - biegówki i zjazdówki, tak wśród deskorolek dostępne są między innymi modele takie jak longboard, fishka oraz cruiser.

Cruisery - najlepsze deskorolki do transportu po mieście

Do codziennej jazdy w miejskich warunkach najlepiej nadają się cruisery. Swoim wyglądem przypominają pierwsze deskorolki jakie modne były w końcowych dekadach ubiegłego stulecia. Do ich największych zalet zaliczyć należy dużą zwrotność umożliwiającą bezproblemowe sterowanie deską oraz miękkie gumki.

Fishboardy - alternatywa dla cruiserów

Ten rodzaj desek swym wyglądem przypomina nieco cruisery, jednak są one mniejsze i węższe. Bez problemu zmieszczą się do plecaka czy niewielkiej torby, można je zatem zabrać na wycieczkę za miasto czy do parku. Są bardzo poręczne i wygodne w użytkowaniu.

Longboard - podbijanie dziewiczych terenów.

Ten rodzaj deskorolek świetnie sprawdzi się poza miastem. Są to deski dużych rozmiarów, na których wykonywanie tricków i sztuczek jest bardzo ciężkie. Znakomicie się za to sprawdzą na długich zjazdach. Dobra amortyzacja oraz miękkie kółka - dzięki tym rozwiązaniom deska ma bardzo dobrą przyczepność do każdego terenu.