Czym są dzisiaj trampki - przykład butów Vans Old School

2017-05-12


Trampki obecnie zdecydowanie zdominowały rynek obuwia. Z czego to wynika i czy jest to dłuższa moda? Warto zastanowić się nad tą kwestią.

Trampki to nie tylko buty sportowe

Bardzo zastanawiająca byłaby tak duża popularność butów sportowych. Nie mniej jednak, trampki dzisiaj nie są już tylko butami sportowymi. Jest wiele rodzajów trampek, które tak naprawdę do ćwiczeń w ogóle się nie nadają. Są to typowe buty codzienne, przeznaczone do chodzenia, a nie biegania czy skakania. Przykładem mogą być tutaj buty Old School marki Vans. Są to bardzo stylowe trampki, które jednak nie są przeznaczone do treningu, lecz do chodzenia po ulicy.


Warto zauważyć, że Vans Old School to trampki inne niż większość pozostałych. Chodzi o to, że wyróżnia je wyjątkowa elegancja. Mało które trampki nadają się do założenia do koszuli, czy też nawet do krawata. Wydaje się jednak, że buty Vans Old School jak najbardziej można założyć do takiego stroju.


Trampki a sport


Kiedyś z trampek korzystali tylko sportowcy i młodzież na lekcjach wychowania fizycznego. Dzisiaj jak już wyjaśniono, jest to obuwie, które zwykle służy zupełnie czemuś innemu. Czy oznacza to jednak, że w sporcie nie ma już w ogóle miejsca na trampki? Jak się okazuje, jak najbardziej wciąż wielu sportowców korzysta z trampek. Również dzieci noszą je nie raz na lekcje. Ponadto, niektóre trampki codzienne również są przystosowane do biegania czy też do uprawiania wielu innych dyscyplin sportu.