Kamizelka puchowe i jej rodzaje

2017-07-05

Zimowa odzież puchowa stała się w ostatnich latach niezwykle popularna. Zasadniczo odzież puchowa przeznaczona była oryginalne do noszenia przez ludzi, którzy potrzebowali jej podczas pobytów w ekstremalnych temperaturach. Jednak bardzo dobre właściwości termiczne puchu spowodowały, że jest on używany również w produkcji odzieży casualowej oraz przeznaczonej do sportów i turystyki górskiej.

Kamizelka puchowa idealna w górach

Po kamizelki puchowe powinny sięgnąć osoby, które lubią spędzać czas w górach, czy to na wędrowaniu, czy jeździe na nartach bądź snowboardzie. Puch jest nie tylko ciepły, ale również bardzo lekki i sprężysty, co powoduje, że odzież puchowa jest bardzo wygodna w czasie różnych aktywności fizycznych. Profesjonalne kamizelki zimowe są zazwyczaj wypełnia się puchem naturalnym, który ma lepsze właściwości od sztucznego, a kamizelka będzie jednocześnie ciepła i lekka.

Kamizelki puchowe do chodzenia na co dzień

Kamizelki wypełnione puchem są obecnie niezwykle popularne również jako odzież codzienna. Producenci oferują duży wybór pd względem wzorów i kolorów. Tego typu kamizelki puchowe nadają się do codziennego noszenia po mieście. Są one tańsze of profesjonalnych, gdyż zazwyczaj do ich wykonania używa się puchu syntetycznego. Choć pod względem swoich właściwości nie dorównuje on naturalnemu, to do codziennego noszenia jest idealny. A kamizelka puchowa na puchu syntetycznym jest tańsza.