Materiały stosowane do produkcji toreb sportowych

2017-07-12

Istnieje wiele materiałów, z których wykonuje się torby dla sportowców. Posiadają różne właściwości i zastosowania, a także różnią się między sobą wyglądem. Dlatego wybór materiału powinien zależeć od indywidualnych potrzeb.

Trwałe i lekkie materiały syntetyczne, takie jak nylon i poliester, są niedrogim wyborem w przypadku torby sportowej. Tkaniny te bardzo praktyczne, ponieważ pozwalają na łatwe odprowadzenie wilgoci. Również kauczuk i jego rozciągliwy syntetyczny odpowiednik neopren to stylowe materiały wykorzystywane do produkcji toreb sportowych. Oferują wodoodporną powierzchnię, która jest wytrzymała na ścieranie i zarysowania. Dla pływaków i nurków torby wodoodporne zapewniają wygodny sposób transportu mokrych ubrań i ręczników. Nie odprowadzają jednak wilgoci i muszą być suszone, aby zapobiec pleśnieniu.

Z kolei skóra ma najbardziej luksusowy wygląd. Jest to również jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów na różne pokrowce gimnastyczne. Jednakże skóra może być kosztowna i trudna w czyszczeniu. Niektóre skórzane torby sportowe wyposażone są w wymienne, zmywalne wykładziny, aby zrekompensować ten problem. Natomiast płócienne torby sportowe łączą w sobie klasyczny wygląd z solidną praktycznością. Tkanina płócienna jest wodoodporna oraz umożliwia bezproblemowe odprowadzanie wilgoci. Torby sportowe można również bez problemów prać. Jednak wraz z intensywnym użytkowaniem stają się coraz delikatniejsze i bardziej podatne na zużywanie.