Podstawowe rodzaje koszulek sportowych

2017-08-25

Koszulki sportowe bez rękawów są podobne do koszulek wykorzystywanych przy treningu koszykówki. Pozwalają ramionom swobodniej się poruszać, a także ułatwiają utrzymanie optymalnej temperatury ciała bez nadmiernego gromadzenia się potu. Takie koszulki sportowe są na ogół dopasowane do kształtu sylwetki i odsłaniają mięśnie ramion.


Koszulka kompresyjna to ciasna, spandexowa koszulka sportowa, noszona zazwyczaj jako warstwa pod spodem odzieży zewnętrznej. Te rodzaje koszulek oferują wsparcie przy jednoczesnym utrzymywaniu mięśni, co czyni je mniej podatnymi na skurcze.


Odzież sportowa kompresyjna pomaga również zapobiegać przetarciom, zapewniając miękką warstwę w pobliżu pach. Pomimo, że nie są konieczne do przeprowadzenia treningu, koszule kompresyjne mogą zwiększyć poziom komfortu przez cały czas ćwiczeń.

Na rynku dostępne są także koszule sportowe zaprojektowane z myślą o kulturystyce. Większość koszulek sportowych tego rodzaju posiada głębokie wycięcie w kształcie litery V. Są one wykonane z bawełny z mieszaniną syntetycznych tkanin.


Koszulka sportowa tego typu charakteryzuje się splotem przypominającym dżersej, co pozwala na zwiększenie przepływu powietrza w miejscach o wysokiej potliwości, na przykład pod pachami. Tego rodzaju strój treningowy jest skonstruowany tak, aby zmaksymalizować sylwetkę mężczyzny, podkreślić mięśnie pleców oraz ramion, a jednocześnie zminimalizować talię zawodnika.