Air Maxy - jak rozpoznać oryginał?

2017-09-29

Nike Air Maxy to obecnie jeden z najbardziej popularnych modeli obuwia sportowego. Air Maxy uwielbiane są zarówno przez młodzież, jak i dorosłych. Oryginalny dizajn, sportowe atrybuty i wygoda użytkowania sprawiają, że buty stały się wyznacznikiem mody. Na rynku istnieje jednak wiele podróbek. Sprawdźmy, na jakie aspekty zwracać uwagę żeby ustrzec się kupienia nieoryginalnego produktu. 

Kolorystyka Air Maxów jest bardzo ważnym aspektem, który pomoże odróżnić produkt pochodzący od producenta, od zwykłej imitacji. Nike przygotowało dla swoich klientów wiele wariantów kolorystycznych, a wciąż rosnąca popularność obuwia powoduje, że stale pojawiają się nowe wzory. Nie oznacza to jednak, że Air Maxy występują w nieograniczonej ilości wzorów. Jeżeli nie jesteśmy pewni danego koloru, bądź ich połączenia, sprawdźmy na stronie producenta czy wypuścił taki model. 

Ważne są również dodatki, które z powodu wydają się błahostką, w rzeczywistości zaś, pozwalają odróżnić podróbkę. Należą do nich między innymi dziurki. Oryginalne modele nigdy nie mają plastikowych dziurek, które zazwyczaj pojawiają się w podróbkach. Różnicę można dostrzec również w szwach. Oryginalne modele charakteryzują się bardzo dokładnym szwem. W podróbkach zazwyczaj jest on nijaki, nitki często odstają, a  samo szycie jest krzywe. Wyszycie napisu z tyłu buta również może zdradzić fałsz. Podróbki posiadają bardzo wypukłe napisy z wystającymi krawędziami. Wyszywane napisy w oryginałach są gładkie.