Leczenie bólu pleców za pomocą piłki do ćwiczeń

2017-10-11

Wiele programów leczenia bólów pleców czy rwy kulszowej obejmuje użycie specjalistycznej piłki do ćwiczeń. Tego rodzaju trening wykonuje się przede wszystkim po to, aby wzmocnić podstawowe mięśnie brzucha i pleców, które wspierają kręgosłup. Korzystanie z piłki ćwiczeń w celu wzmocnienia lub rehabilitacji kręgosłupa jest bardzo skutecznym rozwiązaniem dla osób cierpiących na bóle pleców oraz inne problemy z nim związane. 


Program ćwiczeń z piłką treningową pomaga skutecznie wzmocnić i rozwijać mięśnie, które pozwalają ustabilizować kręgosłup. Już samo siedzenie na piłce jest ćwiczeniem, ponieważ wymaga zaangażowania mięśni całego ciała, aby utrzymać organizm pionowo i stabilnie na piłce. Lepiej jest zacząć siedzenie na piłce do ćwiczeń, kiedy nie jest w pełni napompowana, ponieważ zbyt naprężona jest bardziej stabilna i nie pozwoli na uzyskanie odpowiednich efektów. Można siedzieć na piłce do ćwiczeń na przykład podczas pracy w recepcji lub przy komputerze oraz używać jej jako alternatywy dla tradycyjnego krzesła biurowego. 

Inni wolą siedzieć na na piłce do ćwiczeń podczas oglądania telewizji. Niezależnie od zastosowania, taka forma treningu w pewnym momencie dnia pomaga wzmocnić mięśnie wspierające kręgosłup. Kiedy już samo siedzenie na piłce przestanie być problematyczne, można przystąpić do wykonywania bardziej skomplikowanych oraz wymagających ćwiczeń. Wiele z nich należy do stałych elementów programów fitness.