Spodnie joggery - przejściowy trend czy klasyka instant?

2017-11-07

Miejskie trendy, które wybuchają z siłą eksplozji często mają krótki żywot. Czy tak też będzie w przypadku uwielbianych i uniwersalnych joggerów?

A może po tym jak już znudzą się hipsterom zostaną przejęte przez innych odbiorców?

Zresztą już tak chyba się stało. Poza niebanalnymi zestawieniami stylistycznymi prezentowanymi na instagramowych profilach przez miejskich trendsetterów przyszedł czas na innych użytkowników. Bawełniane spodnie joggery widuje się w szkołach - oczywiście poza salą gimnastyczną, gdzie miejsce pospolitych spodni dresowych, ale także podczas weekendowych wypadów za miasto, czyli wszędzie tam, gdzie wskazany jest casualowy look, ale też nie jest się całkowicie wolnym od presji podążania za stylem.

Trend noszenia spodni joggerowych stał się częścią mainstreamu. Wygodne spodnie joggery o szerokiej gamie zastosowań noszone są tam, gdzie nie przyszłoby nam do głowy pójść w dresach. W ogóle o spodniach joggerach można powiedzieć, że to dresy, tyle że pozbawione negatywnych skojarzeń – to dresy, ale w bardziej eleganckim wydaniu.

Profile instagramowe pełne są nieszablonowych zestawień spodni joggerów z innymi częściami garderoby, np. ze sneakersami, z którymi tworzą praktycznie nieodłączną parę. W wersji damskiej świetnie sprawdza się kreatywne połączenie spodni joggerów ze szpilkami i elegancką koszulą, co daje prosty, a jednocześnie wysublimowany efekt.

Nie bójmy się więc odważnych rozwiązań - joggery to nie tylko dopełnienie sneakersów i koszulki z nadrukiem, ale punkt wyjściowy do skomponowania eleganckiego looku na imprezę, casualowego do szkoły, na uczelnię czy spontaniczną weekendową wycieczkę.

Postawmy na kompozycję estetyki z komfortem.

Jaka będzie przyszłość joggerów? Zadecyduje ulica.