Renesans koszul damskich

2018-02-10
Od kilku już lat koszule wracają do łask kobiet. Wyparte swego czasu przez T-shirty, na nowo wnoszą do damskich garderób szyk i uniwersalność.

W koszuli siła


W szafie każdej kobiety powinna znaleźć się choć jednak koszula, bez względu na preferowany styl. Jest to bowiem jedno z najbardziej uniwersalnych ubrań. Białe koszule damskie wyglądają świetnie jako element stonowanej, eleganckiej kreacji, w której towarzyszą im żakiety, kardigany i eleganckie spodnie. Dzięki różnorodnym, a jednocześnie dość uniwersalnym krojom oraz białemu kolorowi świetnie dopasowują się do dodatków. Dzięki temu niezwykle prezentują się również w połączeniu z romantyczną spódnicą czy jako element ubioru na co dzień.

Pomysł na koszulę


Pomysłów na noszenie koszul damskich jest bez liku, a zależne być one powinny od fasonu danej koszuli: koloru, materiału i kroju, a także od docelowego efektu stylistycznego całego ubioru. Koszule wyglądają świetnie wpuszczone w spodnie czy spódnicę, ale i pozostawione luźno, noszone nonszalancko, zapięte lub też rozpięte i noszone na gładkim topie. Zgrabną talię podkreślą z kolei wiązane nad pasem. Poza białymi koszulami, jednymi z bardziej lubianych są kraciaste, które charakteryzują się przede wszystkim luźnym fasonem, dzięki czemu zapewniają wygodę. Zapewne ta właśnie wygoda oraz uniwersalność zdecydowały o popularności tego ubrania.