Wiosna, lato, jesień w górach - jakie trekkingowe buty dziecięce wybrać?

2018-02-10

Wyprawa z dziećmi wymaga zapewnienia najmłodszym odpowiednich warunków, które przełożą się zarówno na komfort podczas wypraw na szlak, jak również zapewnią odpowiedni stopień bezpieczeństwa. Najważniejszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę jest wybór odpowiedniego obuwia. Trekkingowe buty dziecięce ze sklepu PolarSport idealnie sprawdzą się w górskich warunkach. Jakie jednak wybrać? Jeżeli nie planujemy wyjazdu w zimie, korzystnie będzie postawić na uniwersalne buty trzysezonowe.

Trekkingowe buty dziecięce to uniwersalne obuwie, które przeznaczone jest do użytku podczas trzech pór roku: wiosna, lata i jesieni. Idealnie sprawdzą się podczas warunków atmosferycznych panujących w tych porach roku, jednak nie nadają się do użytku podczas mroźnej i śnieżnej zimy.

Buty tego typu charakteryzuje konstrukcja łącząca zamsz z membraną wykonaną ze specjalnej tkaniny, która zapewnia warunki oddychające stopie i stanowi barierę wodoszczelną. Uchroni ona przed opadami deszczu i wilgocią, jednak w zimie, przy długotrwałym kontakcie ze śniegiem okaże się nie wystarczająca.

Zaletą takich butów jest ich niska waga, która jest szczególnie ważna w przypadku dzieci. Zbyt ciężkie obuwie przyczynia się do większego forsowania stawów skokowych i kolanowych podczas wędrówek. Lekkie buty zapewnią komfort i swobodę. Wysoka cholewa chroni z kolei stawy skokowe przed możliwością wykręcenia i doznania kontuzji. Buty takie są bezpieczne i praktyczne.