Najlepsze błotniki do roweru turystycznego i miejskiego

2018-08-23

Każdy rower miejski albo turystyczny powinien posiadać porządny błotnik. Dobrze dobrane błotniki rowerowe wbrew pozorom nie szpecą naszego sprzętu, a wręcz przeciwnie dodają mu elegancji i szyku. Rowery miejskie i turystyczne bez błotnika prezentują się mało estetycznie i bardzo dziwnie. Najważniejszym zadaniem błotników jest ochrona przed wodą i błotem, które pryska spod kół. 

Dla koto są błotniki rowerowe


Błotniki są doskonałym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które do pracy dojeżdżają rowerem i nie chcą ubrudzić ubrań. Zachlapania i zabrudzenia są niepożądane również u małych dzieci, które rowerem dojeżdżają do szkoły. 

Jakie błotniki wybrać


W dzisiejszych czasach błotniki wykonane są z metalu albo różnorodnych tworzyw sztucznych. Drugie rozwiązanie jest o wiele tańsze, lżejsze, ale niestety mniej wytrzymałe. Metalowe błotniki prezentują się lepiej i są bardziej odporne na uderzenia. 

Co oprócz błotników rowerowych powinien posiadać rower


Dobry rower powinien mieć również specjalne sakwy rowerowe, gdzie można w wygodny sposób przechowywać różnorodne przedmioty. W dzisiejszych czasach można kupić mini sakwy rowerowe na drobne przedmioty, jak i również większe sakwy w których zmieszczą się zakupy zrobione w sklepie. W ostatnim czasie rekordy sprzedaży bije także etui na telefon do roweru. Jest to bardzo praktyczny gadżet zwłaszcza dla młodszych rowerzystów. Dobre etui na telefon do roweru może okazać się wspaniałym pomysłem na udany prezent.