Co warto wiedzieć o gorsetach?

2019-06-15
Kupując gorset, należy pamiętać o tym, aby dobrać odpowiedni jego rozmiar, a następnie właściwie zawiązać. Co ważniejsze, należy także wiedzieć, jak w późniejszym czasie dbać o niego, tak aby się nie zniszczył. 

Rodzaje gorsetów

Najważniejszą kwestią są rodzaje gorsetów damskich, dostępnych na rynku. Mowa przede wszystkim o gorsecie pod biust oraz na biust. Pierwszy rodzaj najlepiej nadaje się dla kobiet, które chcą wyszczuplić własną sylwetkę. Gorsety na biust z kolei nadają się do okazjonalnego noszenia lub do noszenia jako osobna kreacja.

Jak dobrać rozmiar gorsetów?

Gorsety damskie przede wszystkim powinny być wybierane pod względem rozmiaru obwodu talii oraz biustu. Warto także pamiętać o tym, aby z pomocą centymetra (miarki) odmierzyć na środku brzucha (od linii pod biustem w dół) odcinek o długości 28 centymetrów. Jeśli kończy się on nad łonem i zakrywa fałdy na brzuchu, należy wybrać gorset krótki. Jeśli jednak fałdki są widoczne - wówczas najlepiej sprawdzi się gorset długi, ale w momencie, gdy ten zakrywa także łono - oznacza to, że jest zbyt długi.

Zawiąż gorset

Gorsety damskie - aby odpowiednio leżały na ciele - powinno się wiązać naprzemiennie, podobnie jak obuwie. Co jakiś czas warto również zawiązywać je, tak aby wiązanie lepiej się trzymały. Zbyt luźne sznurowania mogą skutkować się brzydkim układaniem się gorsetów na ciele i nieodpowiednim formowaniem się.

Nie czyść ich w domu!

Odpowiednie dbanie o gorsety damskie www.obsessive.com wcale nie oznacza prania w ich pralce czy ręcznie w domu. O ile można je przecierać mokrą szmatką, a także stosować specjalne spray'e odświeżające oraz wietrzyć na krześle po ściągnięciu, to zdecydowanie nie powinno się ich prać samodzielnie. Fiszbinów absolutnie nie wolno moczyć, ponieważ mogą się zniszczyć. Zdecydowanie lepiej jest więc oddać gorset do pralni specjalistycznej.